V Międzynarodowe Targi Rowerowe Bike Expo - BikeStory.pl

V Międzynarodowe Targi Rowerowe Bike Expo

Już niebawem, w ostatni weekend września, odbędzie się jubileuszowa, bo już piąta edycja Rowerowych Targów Bike Expo. Impreza odbędzie się w kompleksie hal Expo w Kielcach, gdzie do dyspozycji wystawców i odwiedzających będzie ogromny metraż, który pomieści stoiska poszczególnych rowerowych marek, dystrybutorów rowerów i akcesoriów rowerowych, w tym coraz szybciej rozwijającej się elektroniki sportowej. Dodatkową atrakcją jest osobna hala w całości przeznaczona na tor do testowania najciekawszych modeli rowerów.

 

Targi są najważniejszą polską imprezą w branży rowerowej – okazją do oficjalnego zaprezentowania nowości na kolejny sezon. Swoje stoiska mają największe rowerowe marki na świecie, obok których swoją ofertę prezentują najwięksi polscy dystrybutorzy oraz mniejsze firmy, dopiero walczące o swoje miejsce na rowerowej mapie Polski. Początkowo wstęp na tere Targów mieli tylko przedstawiciele sklepów, którzy uzyskali specjalne zaproszenie. Od zeszłego roku na targi wpuszczane są także osoby prywatne – w tym roku będzie to możliwe w sobotę i niedzielę – piątek przeznaczony jest dla biznesu.

Targi, poza okazją namacalnego przekonania się o zaletach przyszłorocznych modeli rowerów, ich przetestowaniu na specjalnych torze czy zrobienia dobrych zdjęć do prywatnych kolekcji są także świetną okazją do spotkania znanych sportowców – rowerzystów, którzy często, będąc „twarzą” danej marki, lub po prostu ścigając się w barwach danej grupy, pojawiają się na Targach w celach promocyjnych – łowcy autografów i wspomnianych zdjęć nie będą zawiedzeni.

Teren, na którym odbywają się Targi jest ogromny – ciężko zobaczyć wszystko dokładnie w ciągu jednego dnia, dlatego największym zapaleńcom polecamy spędzenie w Kielcach całego weekendu. „Trudy” wielogodzinnego zwiedzania wynagrodzą atrakcyjne gadżety, które uzyskamy na większości stanowisk – długopisy, torby, koszulki, bidony – na pewno wyjdziemy z Targów obładowani tego rodzaju akcesoriami 🙂

kielce3

Corocznie imprezę urozmaica wiele atrakcji – w tym roku przewidziano np. specjalny Maraton Rowerowy – okolice Kielc są już dość mocno pofałdowane, jest więc gdzie jeździć na rowerze górskim. Wiele firm zapowiedziało premiery swoich produktów – po raz pierwszy w Polsce zobaczymy rowery szosowe produkowane przez firmę, której właścicielem jest utytułowany, były francuski kolarz – Eddy Mercxx. Swoją ofertę rowerów elektrycznych zaprezentuje marka Geombike, która chwali się bardzo długo wytrzymującym akumulatorem. Inna polska marka zaprezentuje pierwszy polski górski rower elektryczny. Odbędzie się także premiera aplikacji na smartfony, dzięki której będziemy mogli w mgnieniu oku zlokalizować sklepy rowerowe znajdujące się w pobliżu naszego aktualnego miejsca pobytu. Atrakcji będzie znacznie więcej – w celu ich śledzenia, a także zapoznania się ze szczegółami Targów, np. aktualną listą wystawców – polecamy śledzenie strony wydarzenia – http://www.targikielce.pl/pl/bike-expo.htm.

BikeSalon.pl po raz trzeci obecny będzie na Targach w charakterze gościa biznesowego. Poprzednie dwie edycje wspominamy bardzo miło – zaowocowały nowymi kontaktami w branży i świeżymi pomysłami na poszerzenie oferty rowerowej w kolejnych sezonach. Liczymy, że tym razem nie będzie inaczej! Widzimy się w Kielcach!

Kilka dni po Targach zamieścimy krótką relację z naszego wyjazdu, o czym zapewne dowiecie się śledząc nasz fanpage na Facebooku! Zapraszamy!

 

Na zachętę oficjalna relacja z zeszłego roku!