Rowery miejskie Pashley - BikeStory.pl

Rowery miejskie Pashley

 

Pashley

Stylowe rowery miejskie cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością. Prym pośród klasycznych jednośladów wiodą oczywiście konstrukcje holenderskich marek Gazelle oraz Batavus. Jednakże coraz częściej pośród miejskich rowerzystów słyszy się o brytyjskiej marce Pashley, która, w odpowiedzi na wspomniane zainteresowanie, debiutuje w tym sezonie w ofercie BikeSalon.pl !

Manufaktura Pashley rozpoczęła działalność w 1927 roku w Stratford nad rzeką Avon. Specjalnością marki są ręcznie produkowane rowery miejskie, oparte na stalowych ramach,  których klasę podkreślają ponadto liczne chromowane dodatki oraz ręcznie produkowane siodła równie uznanej, także brytyjskiej marki Brooks.

Pashley_Princess_greyhounds

Cechą charakterystyczną rowerów Pashley jest ich urzekająca prostota. Stylistyka rowerów nie uległa znaczącym zmianom na przestrzeni przeszło 80. lat działalności firmy. Wraz z rozwojem technologicznym usprawniano oczywiście kolejne elementy, nie modyfikując jednocześnie ich formy zewnętrznej – zabiegi te pozwoliły marce osiągnąć perfekcję w produkcji niezwykle trwałych, solidnych ale równocześnie ładnych rowerów. W katalogu marki znajdziecie rowery stylizowane na klasyczne szosówki:
clubman
klasyczne rowery miejskie damskie i męskie wzorowane na przedwojennych jednośladach:
rower-miejski-damski-stylowy-8-160531_L
pashley_man
a także komfortowe rowery nawiązujące stylistyką do popularnych ostatnio cruiserów:
pashley-parabike2_1

Wszystkie rowery składane są oczywiście w Wielkiej Brytanii. Nie ma mowy o udziale czynnika azjatyckiego w procesie produkcji. Nie da się ukryć, że fakty ten ma oczywiście wpływ na relatywnie wysokie ceny produktów Pashley. Jednakże już przy pierwszym kontakcie z danym modelem obawy o nieadekwatność ceny szybko mijają – precyzja wykonania, komponenty napędowe uznanych producentów (np. wielobiegowe piasty Stormey Archer) oraz nienaganne malowanie ram pozwalają nabyć pewności, że kupując Pashleya zaopatrujemy się w sprzęt na wiele, wiele lat.

Nasza decyzja o podjęciu współpracy z marką Pashley okazała się strzałem w dziesiątkę. Rowery podobają się klientom, którzy poszukują stylowego roweru na lata. Kilka sztuk znalazło się już w Waszych rękach. Obecnie w ofercie zostały raptem 2 modele:

Pashley Poppy w kolorze niebieskim – zaskakująco lekki rower damski oparty na kołach 26 calowych, co czyni go idealnym dla pań o niższym wzroście – mniejsze koła zapewniając mu zwrotność i łatwość pokonywania zatłoczonych latem ścieżek rowerowych. Rower wyposażony w 3 biegową piastę Stormey Archer, prostą, wąską kierownicę oraz siodło Brooks dopasowane do kobiecej anatomii kosztuje 2499 zł, co czyni go ciekawą alternatywą dla popularnych modeli Gazelle Basic oraz Batavus Old Dutch:

pashley-poppy

oraz Pashley Priness Sovereign w kolorze czarnym – będący rozbudowaną o wiklinowy kosz na kierownicy, bagażnik, osłonę i blokadę tylnego koła oraz elektryczne oświetlenie, zasilane dzięki prądnicy w przedniej piaście, w cenie 3499 zł:

sovereign
Serdecznie zapraszamy do przetestowania powyższych modeli w sklepie w Warszawie przy Ostrobramskiej 38b oraz oczywiście do zakupów on-line na BikeSalon.pl !