Rowery marki GT - BikeStory.pl

Rowery marki GT

Rowery marki GT

W sezonie 2013 w ofercie BikeSalon.pl debiutuje amerykańska marka GT. Jej popularność w Polsce nadal nie może równać się z rozpoznawalnymi firmami jak Merida, Giant czy Specialized, co może dziwić, gdyż historia, jak i obecne produkty amerykańskiego producenta zdecydowanie zasługują na uwagę wszystkich rowerzystów.

Historia

GT, z siedzibą w Kalifornii, działalność rozpoczęła w 1979 roku. Założycielami firmy są Gary Turner i, zmarły w wypadku motocyklowym w 1996 roku, Richard Long.

Pierwszy rower to rok 1985 a dziś GT mają swoich dealerów w 69 krajach i 140 różnych modeli – od bmxów (flat,dirt,speed) poprzez kolarki, rowery górskie aż do rowerów downhillowych. GT to liderzy w dwu kołowej technologii (legendarny już system i-drive) i oczywiście znak firmowy – potrójny trójkąt (triple triangle).

Najsławniejszy i najbardziej pożądany model to Zaskar.

Team GT to młodzi ludzie zakochani w rowerach tej firmy – są to taki sławy jak Hans „No Way” Rey – pionier i mistrz świata w trialu i Brian Lopes – w ubiegłym roku tytuł – US National Mountain Cross Champion. Oni są dumni z tego ze jeżdżą na tych rowerach!!

Technologia Triple Triangle

Marka GT posiada swój znak rozpoznawczy – stosowaną we wszystkich typach rowerów technologię Potrójnego Trójkąta.

Triple Triangle

Technika polega w dużym uproszczeniu na przeniesieniu punktu łączenia górnych rurek tylnego trójkąta z rury podsiodłowej na rurę górną, przy czym w wielu przypadkach „do drodze” ku górnej rurze tylne widełki łączą się również z podsiodłówką. Testy prowadzone przez GT dowodzą, że ten sposób łączenia korzystnie wpływa na poprawę sztywności bocznej całej ramy, co bezpośrednio przekłada się na poprawę osiągów rowerzysty, dzięki zminimalizowaniu strat energii w przypadku dosiadania „miękkiej” ramy. Wyniki niezależnych testów nie są jednoznaczne, nie można natomiast stwierdzić, że Potrójny Trójkąt nie ma wyraźnych zalet. Jedno jest pewne – widoczny na zdjęciu patent to od lat znak rozpoznawczy kalifornijskiej marki!

Zespoły wyścigowe GT

GT prężnie działa na terenie USA, sponsorując wiele rowerowych ekip bądź pojedynczych zawodników, szczególnie w kategorii BMX, gdzie od lat 80-tych zrzesza najlepszych zawodowców reprezentujących tą dyscyplinę. Także w dziedzinie downhillu w barwach GT jeździ, znana w branży, światowa czołówka.

Najpopularniejsze modele

Do najbardziej rozpoznawalnych rowerów GT należą zdecydowanie modele z serii Avalanche, Karakoram oraz Zaskar. W ofercie BikeSalon.pl znajdziecie je wszystkie. Największy nacisk kładziemy na rowery oparte na popularnych obecnie, dużych kołach, o średnicy 29″.

W naszym sklepie znajdziecie m.in. GT Avalanche 3.0 na kołach 26 cali:

oraz GT Karakoram 1.0, jako góral z wyższej półki osprzętowej, na kołach 29 cali:

Mamy też podstawowy model na kołach 29 cali, Timberline 2.0. W cenie 1899 zł możesz stać się posiadaczem dobrej bazy do dalszej rozbudowy wysokiej jakości górala, choć nawet w seryjnym wyposażeniu zaspokoi potrzeby rowerzysty preferującego rekreacyjną jazdę.

 

Już dziś zapraszamy do obejrzenia na własne oczy rowerów tej zasłużonej dla rynku marki. Ich mocną stroną jest zdecydowanie stosowanie komponentów uznanych marek: napędów Shimano, amortyzatorów Suntour oraz Rock Shox oraz np. opon Maxxis. Rowery GT złożone są w przemyślany sposób, na próżno szukać tu zabiegów mających na celu obniżenie ceny poprzez zastosowanie gorszych komponentów w przypadku części pozornie mniej istotnych dla działania roweru. Przyjdź i przekonaj się osobiście!

Rowery marki GT w BikeSalon.pl