Dziecięce rowerki biegowe Puky - który model wybrać? - BikeStory.pl

Dziecięce rowerki biegowe Puky – który model wybrać?

Aktywność fizyczna ma nieocenione znaczenie dla prawidłowego rozwoju każdego dziecka. Jedną z najpopularniejszych, ale i najzdrowszych oraz zalecanych przez specjalistów form ruchu dla maluchów jest jazda rowerem. Na szczęście galopujący dziś rynek rowerowy dostrzega także potrzeby najmłodszych – czasy, kiedy dziecku kupowało się pierwszy lepszy rowerek, który jakimś cudem pojawił się w pobliskim sklepie, a jakość sprzętu była na naprawdę niskim poziomie mamy już na szczęście za sobą. Rokrocznie zwiększa się liczba dziecięcych jednośladów dostępnych w profesjonalnych sklepach rowerowych, czemu towarzyszy oczywiście coraz wyższa jakość tej wyjątkowej kategorii produktów. Świetnym przykładem są tu rowerki biegowe i dziecięce niemieckiego producenta – marki Puky. Czym wyróżniają się na tle konkurencji i czy warte są swojej ceny? Zapraszamy do lektury!

Oferta marki Puky

Puky to przede wszystkim ponad 60 lat doświadczenia w produkcji jednośladów dla najmłodszych – wynik nie do przebicia na dzisiejszym rynku rowerowym! W swojej przebogatej ofercie firma ma jeszcze inne produkty skierowane do maluchów – monocykle, hulajnogi, rowerki trójkołowe oraz szeroką gamę akcesoriów takich jak kaski, koszyczki, flagi i dzwonki – wszystko dopracowane niemal do perfekcji pod względem zarówno wizualnym jak i technicznym. Największym powodzeniem w ofercie niemieckiego producenta cieszą się zdecydowanie rowerki biegowe – niezwykle istotne w prawidłowym rozwoju dziecka i bardzo często będące zaczątkiem rowerowej pasji, która pozostanie z maluchem na wiele, wiele lat! Niska masa, odporność na uszkodzenia i wysoki poziom bezpieczeństwa to największe zalety tych produktów. Przyjrzyjmy się im nieco bliżej.

Rowerki biegowe Puky Pukylino i Wutsch

Klasyczny rowerek biegowy przeznaczony dla jest dla dzieci, które ukończyły 2 lata. Wcześniejsze oswajanie malucha z rowerem najlepiej zacząć od opartej na 4 kołach konstrukcji typu jeździk – model PUKYlino – naukę jazdy na takim sprzęcie można zacząć tuż po pierwszych urodzinach, gdy dziecko osiągnie 75 cm wzrostu, a po osiągnięciu 80 cm przesiąść się ewentualnie na nieco większy wariant – model Wutsch. Konstrukcja jest lekka (odpowiednio 2,5 oraz 2,8 kg), oparta na stalowej ramie, piankowych kołach i wyposażona w wygodne, nie krępujące ruchu odpychania się od ziemi siedzisko. Najważniejszą nabywaną umiejętnością będzie w tym przypadku zdolność kierowania pojazdem sterowanym za pomocą kierownicy niemal identycznej, jaką montuje się w rowerkach biegowych Puky, a także poprawa ogólnej koordynacji ruchowej – w jeździe na dorosłym rowerze kierujący wykonuje wszakże wiele czynności jednocześnie, co najmłodszym potrafi sprawić wiele problemów.

Rowerek biegowy Puky Wutsch różowyRowerek biegowy Puky Wutsch zielony

Produktem poprzedzającym zakup klasycznego rowerka biegowego może być trójkołowiec Fitsch z regulowaną wysokością kierownicy oraz malutkimi pedałami przymocowanymi trwale do przedniej osi przedniego koła. Całość waży 6 kg, wyposażona jest w bezpieczne, poszerzane na końcach chwyty kierownicy, a ramę pokrywa odporny na zarysowania lakier proszkowy. Idealne narzędzie do wypracowania świetnej koordynacji ruchowej i wstęp do świata pojazdów opartych na dwóch kołach.

Rowerki biegowe PukyRowerki biegowe Puky

Puky LR 

Ruchliwemu dwulatkowi warto sprezentować rowerek biegowy Puky. Najważniejszą cechą tych produktów jest szeroki wybór wariantów – nie tylko kolorystycznych, ale i rozmiarowych. Odpowiadając na potrzeby rynku niemiecki producent przewidział aż 3 wersje modelu biegowego Puky LR, różniących się między sobą minimalną wysokością, na jakiej ustawić można siodełko. Najmniejszy wariant, LR M, przeznaczony jest dla maluchów o wzroście powyżej 85 cm – siodełko ustawić można w zakresie 30-40 cm. Model pośredni, LR L, skierowany jest dla rowerzystów mierzących ok. 90 cm, a największy – LR XL najbardziej przyda się maluchom, których wzrost zbliża się do 1 metra. Cechą wartą wyróżnienia jest możliwość regulacji wysokości kierownicy, dzięki czemu podnoszenie siodełka wraz ze wzrostem dziecka nie wpływa negatywnie na pozycję zajmowaną na rowerku, która dzięki możliwości szerokiego dopasowania do sylwetki umożliwia efektywne panowanie nad pojazdem, a co za tym idzie – znacznie podnosi poziom bezpieczeństwa podczas jazdy. Na tym nie kończy się troska producenta o dobro najmłodszych rowerzystów. Wszystkie modele wyposażone są w nisko położony podest, umożliwiający oparcie stóp podczas samej jazdy, jak i szybkie ich postawienie na ziemi w sytuacji utraty panowania nad pojazdem. Puky zrezygnowało także ze znanej z produktów konkurencji blokady pełnego skrętu kierownicy – owszem, dziecko będzie musiało nieco bardziej uważać podczas pierwszych wycieczek, ale w przypadku ewentualnego upadku obracana w pełnym zakresie kierownica nie wyrządzi krzywdy prowadzącemu – nie zablokuje się po prostu w niebezpiecznympołożeniu, w końcem kierownicy wystawionym pionowo ku górze. Rowerki biegowe Puky ważą od 3,5 do 5 kg, w zależności od rozmiaru, masa utrzymuje się więc na bardzo przyzwoitym poziomie. Podobnie z poziomem bezpieczeństwa – poza wspomnianą kierownicą, producent zastosował cały pakiet zapobiegający ewentualnym obrażeniom w trakcie upadku – poszerzane na końcach chwyty kierownicy, miękkie piankowe osłony połączeń śrubowych na kierownicy oraz obłe kształty całej konstrukcji to gwarancja spokoju i zadowolenia zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców.

Rowerek biegowy Puky LR różowy

Rowerek biegowy Puky LR czerwony

Oferta Puky jest oczywiście znacznie bogatsza. Sporą ciekawostką jest amortyzowany rowerek biegowy LR Ride, który pod względem innowacyjności i jakości nie ma sobie równych na rynku. Leciutka maszyna – 3,9 kg – oparta jest na rozwiązaniach znanych z rowerów dla dorosłych! Aluminiowa rama o bardzo niskiej masie, tylny hamulec typu V-brake czy wreszcie sztywny widelec w systemie a-head, który jest standardem w nowoczesnych rowerach górskich – to nie zdarza się w rowerkach dziecięcych konkurencji! Idealny, bardzo wygodny i bezpieczny rowerek dla 3-latka o wzroście powyżej 90 cm!

Puky LR Rride

Rower dla trzylatka: Puky Z12

Puky to także rowerki dla większych dzieci, które opanowały już jazdę na dwóch kołach i gotowe są do posługiwania się sprzętem wyposażonym w tradycyjny napęd rowerowy. Dobrym przykładem jest tu Puky Z12-1 Alu. Oparty na 12-calowych kołach sprzęt wyposażony jest w dwa hamulce, błotniki, bagażnik, bardzo wygodne siodełko i osłony wszelkich, potencjalnie groźnych elementów, jak łańcuch, rama czy kierownica – wszystko w trosce o bezpieczeństwo małego człowieka. Rowerek oparty jest na bardzo niskiej ramie, dzięki czemu możliwe jest bezproblemowe wsiadanie i zsiadanie, także w nagłych wypadkach, wymagających natychmiastowego zeskoczenia z rowerka. Niska masa – ok. 8 kg, idąca w parze z najwyższą precyzją wykonania i kompletnym wyposażeniem (chorągiewka, odblaski przedni i tylny, dzwonek) czynią Puky Z12 świetną propozycją dla dzieci w wieku powyżej 3 lat i wzroście przekraczającym 90 cm.

Co czyni rowerki Puky wyjątkowymi? Przede wszystkim szeroka oferta, pozwalająca niezwykle precyzyjnie dobrać wielkość roweru do wzrostu i umiejętności dziecka. Wysoka jakość wykonania bije konkurencję na głowę. Pakiety bezpieczeństwa stosowane już w najmniejszych modelach zapobiegają bolesnym urazom, do jakich dochodzić może w wyniku pierwszych kontaktów z rowerami. Wspomniane elementy mają jednakże wpływ na cenę, która, nie da się ukryć, jest wyższa niż w przypadku konkurencyjnych produktów. Czy warto więc dopłacić i zainwestować w rowerek Puky?

Odpowiedź jest oczywista – tak! Puky to przede wszystkim wysoka jakość, czyli płynność działania wszystkich mechanizmów, dzięki czemu jazda staje się czystą przyjemnością. To także wysoka trwałość, ale jednocześnie powszechna dostępność wszelkich części zamiennych, także do starszych, nieprodukowanych już modeli – jeżeli więc dojdzie już do uszkodzenia któregoś z elementów, można bez problemu zastąpić go nowym. Powoduje to, że rowerki Puky nie tracą błyskawicznie na wartości oraz nie niszczą się szybko, dzięki czemu odsprzedając używany rower przy okazji przesiadki na większy uzyskać można naprawdę wysokie kwoty, które przyczynią się do obniżenia kosztów zakupu kolejnej maszyny. Chińskie, tanie rowerki dostępne głównie w marketach, ale także w mniejszych sklepach rowerowych po jednym sezonie użytkowania przeważnie do niczego się już nie nadają, nie ma więc możliwości odzyskania nawet drobnej części zainwestowanej kwoty. W przypadku Puky nie ma to miejsca – rowery tej marki ciężko jest uszkodzić, służą więc dzielnie wielu użytkownikom przez długie lata, regularnie odświeżane za pomocą części zamiennych Jeżeli więc d zarówno dobro i bezpieczeństwo Twojego dziecka, jak i długofalowe względy ekonomiczne są dla Ciebie priorytetem – zainwestuj w Puky – gwarantujemy, że będziesz w pełni zadowolony!Rowerek biegowy Puky Wutsch czerwonyRowerki biegowe Puky Pukylino różowyRowerek biegowy Puky LR niebieskiRowerek biegowy Puky LR zielony