Dlaczego polecamy rowery KTM? - BikeStory.pl

Dlaczego polecamy rowery KTM?

Rynek rowerowy rozrasta się w niesamowitym tempie. Zwiększa się liczba rowerzystów, ale przybywa także producentów rowerów. To pozytywne zjawisko – klienci mają w czym wybierać, technologie produkcji są stale rozwijane, rosnąca konkurencja na rynku powoduje wzrost jakości obsługi klienta w sklepach rowerowych. Perspektywa łatwego zarobku w dynamicznie rozwijającej się branży ma też skutki uboczne – za produkcję rowerów biorą się osoby niewykwalifikowane, zmotywowane głównie wspomnianym zyskiem, a nie potrzebą wprowadzenia na rynek innowacyjnego produktu. Nam – klientom, rowerzystom – coraz trudniej odnaleźć się w tym środowisku i odróżnić towar lepszej jakości od tych z niższej półki. Jak poradzić sobie z tym problemem i podjąć właściwą, rowerową decyzję zakupową?

Rower KTM

Rozwiązanie jest proste. Wystarczy zdecydować się na sprzęt sprawdzonej, działającej od wielu lat na rynku, marki. Jest nieco droższy od mniej znanej konkurencji, a porównanie modeli według papierowych specyfikacji wskazuje na przewagę tańszej opcji? Tak, często tak się zdarza. Taka sytuacja ma jednakże swoje solidne uzasadnienie, o czym szerzej chwilę.

Na rynku rowerowym bardzo długim stażem może pochwalić się zapewne kilkaset dużych firm i małych manufaktur, spośród których najbardziej rozpoznawalnych jest kilkanaście. Należy do nich m.in. austriacki KTM – znany szerokiej publiczności głównie z produkcji najwyższej jakości motocykli. Pod tym samym szyldem składane są także rowery, a mało kto wie, że ma to miejsce już od 1964 roku! Zeszłoroczne 50-cio lecie rowerowej sekcji KTM odbiło się szerokim echem w branży i tylko potwierdza silną pozycję Austriaków.

KTM to przede wszystkim wysoka jakość wykonania – firma, jako jedna z ostatnich w Europie, znaczną część produkcji roweru, głównie końcową fazę – składanie i regulowanie – wykonuje w Austrii, dzięki czemu wszystkie czynności mogą podlegać bacznej kontroli właścicieli firmy, dla których zachowanie rozpoznawalnej na świecie, wysokiej jakości to sprawa kluczowa. Bliskość hal produkcyjnych to także możliwość szybkiej reakcji na problemy, do jakich często dochodzi podczas składanie roweru, do którego komponenty produkuje przecież kilka niezależnych przedsiębiorstw. W efekcie kompletny rower opuszcza fabrykę w stanie niemal w 100% gotowym do jazdy – charakterystyczne, wielkie kartony KTM skrywają rower z zamontowanymi oboma kołami, wyregulowanymi przerzutkami i hamulcami, w których wystarczy jedynie zamontować kierownicę, siodełko i pedały i można śmiało ruszać w trasę, bez obawy o usterki, które często zdarzają się montowanym na szybko i byle jak rowerom mniej znanej konkurencji. To właśnie za to płacimy nieco więcej – te kilka procent dopłacamy do jakości, precyzji i pewności, że ze znakomitej większości wycieczek wrócimy na dwóch kołach i w siodle, zamiast nieść uszkodzony rower na ramieniu wiele kilometrów do najbliższej cywilizacji. Z większości, bo przecież nikt jeszcze nie wynalazł dętek i opon w 100% odpornych na uszkodzenia – tylko takie awarie mogą trapić użytkowników nowych rowerów KTM!

W ofercie KTM znajdziemy niemal każdy rodzaj roweru. Najmocniejszą stroną producenta są dwa typu rowerów, które niezmiennie cieszą się uznaniem klientów. Mowa o rowerach wyprawowych – trekkingowych – przeznaczonych do ambitnej turystyki rowerowej, często ze sporym bagażem, oraz o rowerach górskich cross-country, także tych z pełnym zawieszeniem, znanych szerzej jako fulle (rowery full suspension). Ten drugi rodzaj jest oczkiem w głowie założycieli marki, którym szybkie pokonywanie mocno pofałdowanych terenów jest znane z wypraw motocyklowych. Doświadczenie w konstruowaniu terenowych dwukołowców z silnikiem jest widoczne gołym okiem we wspomnianych rowerach górskich z zaawansowanymi systemami zawieszenia.

 rower_ktm_life_time

Wśród modeli trekkingowych uwagę przykuwa model Life Time, który, jak każdy rower tego rodzaju marki KTM, produkowany jest w wersji męskiej i damskiej. Solidna, wygodna konstrukcja nie ma słabych punktów. Napęd oparty jest na sprawdzonych komponentach Shimano, a za amortyzację przedniego koła odpowiada Suntour. Cechą najważniejszą są wysokiej jakości błotniki, bagażnik oraz nóżka, które mają ogromne znaczenie podczas dalekich wypraw rowerowych. W trekkingach tańszych producentów często spotkamy te właśnie elementy wyraźnie odstające jakością od reszty – ciężko podejrzewać, że dobrze zniosą trudy wymagającej wyprawy rowerowej. Ważnym elementem są także mocne, dobrze zaplecione koła na wytrzymałych piastach i obręczach francuskiej Rigidy – gwarancja bezawaryjnej jazdy, także, co jest wyróżnikiem marki, dla ciężkich rowerzystów – KTM testuje swoje rowery na użytkownikach o masie ciała do 120 kg, można więc śmiało polecić je niemal każdemu!

Miłośnicy szybkiej jazdy w terenie bez problemu znajdą u KTM rower dla siebie. Solidne górale oparte są na niezawodnym osprzęcie Shimano, amortyzatorach Suntour, a w modelach z wyższej półki oczywiście Rock Shox. Największą popularnością cieszy się ostatnio rower KTM Ultra Limited 1964, opracowany dla uczczenia 50-tych urodzin marki.

 

 

W rewelacyjnej cenie 4499 złotych otrzymujemy lekki rower XC na popularnym kole 27,5 cala, powietrznym amortyzatorze Rock Shox Reba i mieszance niezawodnego osprzętu Shimano z grup SLX i XT. W kategorii stosunku ceny do jakości to zdecydowany lider na rynku rowerów górskich.

Decydując się na rower KTM możemy być pewni jego solidności i przemyślanej kompozycji. Ramy własnej produkcji, wytwarzane przy użyciu najnowocześniejszych materiałów, do których przykręcono wysokiej jakości, sprawdzone komponenty dobrane tak, aby całość pracowała harmonijnie i bezawaryjnie. Nie ma tu żadnej przypadkowości, jaką możemy spotkać u mniej znanych producentów, gdzie bardzo często rower wygląda jak składak zmontowany z tego, co akurat było pod ręką w hali produkcyjnej. W KTM nic nie dzieje się przypadkowo, co pozwala marce działać na trudnym i wymagającym rynku już przeszło 50 lat!

Rowery Ktm w Warszawie i Gdyni oraz online znajdziesz na www.bikesalon.pl.