Orbea Grow - rower rosnący razem z dzieckiem! - BikeStory.pl

Orbea Grow – rower rosnący razem z dzieckiem!

Nowością w naszej tegorocznej ofercie są rowery hiszpańskiej marki Orbea. Z niezwykle bogatej oferty tego producenta  postawiliśmy w pierwszej kolejności na rowery szosowe i dziecięce, choć pozostałe typy rowerów pochodzące z Półwyspu Iberyjskiego są równie kuszące. Dziś zapraszamy do bliższego poznania kolekcji przeznaczonej dla najmłodszych rowerzystów, której najbardziej znanym przedstawicielem są kolorowe rowerki z serii Grow!

logo_Orbea1

Rowery dziecięce Orbea, których całą serię łączy wspólna nazwa modelowa – Grow – cieszą się coraz większą popularnością na całym świecie. Jak sama nazwa wskazuje (grow to po angielsku „rosnąć”) rowery mają możliwość regulowania wielkości ramy. Ten bardzo prosty mechanizm pozwala dopasować wielkość roweru do wzrostu dziecka, co znacznie poprawia komfort użytkowania i pozwala dłużej cieszyć się ulubionym jednośladem!

orbea-grow-bicycle

klucz_orbea

Seria Grow obejmuje 3 wielkości kół:

Grow 0 – koło 12  cali

Grow 1 – koło 16 cali

Grow 2 – koło 20 cali

Rowerki występują w 4 wersjach kolorystycznych – każdy malec znajdzie coś dla siebie!

Główny mechanizm regulacyjny znajduje się na poziomej rurze nośnej – jeden z jej końców, cieńszy, wchodzi w drugi – grubszy – a całość połączona jest za pomocą 2 śrub. Do wyboru mamy 2 ustawienia – w bardzo prosty sposób można wydłużyć rowerek o ok. 4 cm, dzięki czemu „dogoni” on naszą szybko rosnącą pociechę.

Dodatkowe regulacje wykonać można na rurze sterowej (warto tu wspomnieć, że wszystkie modele Grow oparte są na systemie A-head, znanym raczej z rowerów dla dorosłych).  Sprytnie skonstruowane podkładki pod mostkiem zapewniają możliwość szybkiego podniesienia kokpitu. Wystarczy odkręcić śrubę sterową, wyciągnąć mostek razem z kierownicą, obrócić podkładki o 180 stopni i złożyć wszystko z powrotem. Kierownica podniesie się o ok. 5 cm.

Cały proces regulacji roweru bardzo czytelnie ukazano na filmie:

Jak wspomniałem, rowery wykonane są naprawdę znakomicie, zdecydowanie górują nad pochodzącą z Chin konkurencją (ciekawostka – rowery Grow, choć hiszpańskie, produkowane są w dalekiej Australii )

Koła kręcą się swobodnie, kierownica obraca się lekko i płynnie, a całość jest stosunkowo lekka. Cena? 999 zł za rower na kołach 12 cali, 1099 za 16 cali oraz 1199 za wersję 20 cali. Biorąc pod uwagę ofertę konkurencji – sporo – jednakże przy bliższym poznaniu zalet hiszpańskiego cudeńka kwota wydaje się jak najbardziej rozsądna. Rower posłuży znacznie dłużej od konkurentów, a jego wysoka jakość pozwoli na użytkowanie go przez młodsze rodzeństwo, kiedy to pierwszy użytkownik dorośnie już do „prawdziwego” roweru 🙂

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą rowerów Grow w BikeSalon.pl  oraz przymiarkę i zakupy – naprawdę warto!

O nowościach w ofercie i ciekawych wydarzeniach z życia sklepu przeczytać na naszym profilu na Facebooku:

https://www.facebook.com/BikeSalonPL