Najciekawsze akcesoria rowerowe firmy Topeak - BikeStory.pl

Najciekawsze akcesoria rowerowe firmy Topeak

Firma Topeak już od 1991 roku produkuje wysokiej jakości, innowacyjne akcesoria rowerowe. Jej produkty zyskują wielu nowych zwolenników, a najbardziej udane narzędzia i produkty są stale udoskonalane. Warto przyjrzeć się bliżej ofercie firmy na 2012 rok, zwłaszcza, że ceny poszczególnych akcesoriów nie są powalające, a więc także dla polskiego klienta jest to oferta godna uwagi.

Poniżej przedstawię najciekawsze produkty wraz z krótkim opisem. Te małe cudeńka mogą znacznie uprzyjemnić jazdę na rowerze, a ewentualne naprawy w trasie uczynić prostymi i krótkotrwałymi czynnościami.

1. Narzędzia rowerowe

Klucz Alien III CB

 

Ten wielofunkcyjny kombajn to niemal kompletny warsztat rowerowy mieszczący się w kieszeni! Dwuczęściowy klucz – można go rozłożyć na dwie części dla łatwiejszej obsługi – zawiera w sumie 25 narzędzi, z których najważniejsze to:

– pełna gama kluczy ampulowych

– klucze oczkowe 8, 9, 10 mm

– torx 25

– jedna łyżka do opon

– otwieracz do butelek

– śrubokręty

– skuwacz do łańcucha

– pojemnik na piny do łańcucha

… i wiele, wiele innych. Zakres napraw, jakich możemy dokonać tym kluczem jest zapewne pokaźny. Jeżeli więc lubisz samodzielnie rozwiązywać rowerowe problemy, nie lubisz wracać z trasy inaczej niż swoim rowerem lub po prostu chcesz mieć w domu podręczny warsztat rowerowy – to narzędzie zdecydowanie dla Ciebie! Cena 315 zł nie odstrasza, tym bardziej, że waga zestawu to jedyne 260g, dzięki czemu raczej nie odczujemy jego ciężaru w naszym rowerowym bagażu.

 

Klucz Hexus II

 

Hexus jest zdecydowanie mniejszym zestawem, zawiera 16 narzędzi. Jest sporo lżejszy i również wystarczy do podstawowych czynności wykonywanych z reguły w trasie. Zawiera m.in.

– komplet ampuli

– małe imadełko

– 2 kompozytowe łyżki do opon (są nimi boczne ścianki obudowy!)

– śrubokręt krzyżakowy i płaski

Na pewno zmieści się w kieszeni, a ciężar 160g nie będzie raczej odczuwalny. W cenie 85,90 zł otrzymujemy naprawdę funkcjonalny zestaw, którego jakość potwierdza wiele nagród, jakimi obdarowano go podczas wielu targów sprzętu rowerowego na całym świecie.

 

Łatki samoprzylepne FlyPaper Glueless Patch Kit

Ten malutki zestaw łatek jest niezwykle prosty w użyciu – po dokładnym oczyszczeniu papierem ściernym okolic miejsca przebicia dętki naklejamy samoprzylepną łatkę, odczekujemy 10 minut i możemy montować dętkę w oponie. Nadają się zarówno do dętek MTB jak i szosowych, najważniejsze jest, aby czynność łatania wykonać starannie. Zdecydowanie obowiązkowe wyposażenie każdego rowerzysty – cena jedyne 9,90 zł.

Skuwacz do łańcucha Super Chain Tool

 

Ten małych rozmiarów skuwacz do łańcucha zaskakuje swoimi możliwościami. Doskonale wykonuje to, do czego został stworzony, a praca z nim będzie łatwiejsza dzięki niezwykle prostemu ułatwieniu – mały drucik pozwala spiąć ze sobą dwa końce łańcucha, dając nam jakby trzecią rękę. Mają zbliżone oba końce, możemy spokojnie skuwać je pinem, lub zapiąć spinkę bez szarpania się z wypadającym z rąk łańcuchem.

Prostota, niska waga, małe rozmiary. Cena 59,90 jak najbardziej do przełknięcia.

 

Pompki z serii Race Rocket

Kieszonkowa pompka Space Rocket występuje w dwóch wersjach:

– zwykła, przeznaczona do rowerów MTB, której głównym celem jest szybkie wtłoczenie dużej objętości powietrza do dętki. Maksymalne ciśnienie, jakie dzięki niej osiągniemy to 8 bar.

– wersja HP – high pressure- przeznaczona do pompowania dętek szosowych do wysokich ciśnień – Topeak deklaruje, że dzięki tej pompce osiągniemy ciśnienie 11 bar

 

Obie odmiany pompki wyposażone są w wężyk, na końcu którego znajduje się końcówka nakręcana na wentyl. Dzięki technologii Smart Head pasuje ona zarówno do wentyli dunlop jak i presta, a sam giętki wężyk zapobiega urywaniu wrażliwych wentyli presta.

 

Powietrze tłoczone jest lekko, choć oczywiście małe rozmiary (18 cm) zmuszają nas do wykonania znacznej ilości ruchów, zanim dostatecznie napompujemy koło. Pompka bez problemy zmieści się w kieszeni, nie będzie nam specjalnie przeszkadzać także dzięki wadze jedynie 80 g.

Pompkę bez problemu przewieziemy na rowerze dzięki załączonemu uchwytowi, który montuje się w miejscu przeznaczonym na koszyczek na bidon.

 

 

SideKick STW Wedge Pack

Ta niepozorna torba podsiodłowa to idealne rozwiązanie dla osób chcących uniknąć mozolnego kompletowania rowerowego zestawu ratunkowego.  Zestaw zawiera podstawowe narzędzie rowerowe, mogące uratować nas przed powrotem z wycieczki na piechotę.

Wewnątrz znajdziemy:

Oprócz powyższego, mamy jeszcze sporo miejsca do zagospodarowania, możemy więc przewozić dętkę i kilka innych, mniejszych rzeczy. Całość waży 500g, solidnie trzyma się pod siodełkiem. Warto!

 

 

 

Topeak oferuje także ciekawą ofertę akcesoriów transportowych. Poza standardowymi rozwiązaniami opartymi o bagażnik mocowany do dedykowanych otworów w ramach turystycznych, występują także produkty przeznaczone dla rowerów, w których producent nie przewidział opcji montażu bagażnika.

MTX BeamRack i BeamRack EX

 

 

Bagażniki BeamRack montuje się na sztycy podsiodłowej, będą więc pasować do znakomitej większości rowerów. Wersja EX wyposażona jest w gumy po boku, dzięki którym możemy przewozić na bagażniku np. odzież bez konieczności stosowania dedykowanych toreb. Ale to do nich właśnie przeznaczony jest ten produkt. Z bagażnikami współpracuje cała kolekcja specjalnych toreb, dopasowanych systemem mocowania, które zapewnia pewne trzymanie i bezpieczeństwo przewożonego bagażu. Dodatkiem do bagażnika może być błotnik, który ochroni nasz bagaż przed błotem:

Do powyższych bagażników dostępnych jest kilka dedykowanych toreb.

Mniejsza, MTX TrunkBag EX, pomieści  w sumie 8 litrów bagażu.

 

Posiada jedną dużą kieszeń główną oraz 2 boczne z siateczki. Do zestawu dołączony jest pasek do noszenia na ramieniu,  naszyte są na nią odblaskowe paski poprawiające bezpieczeństwo, wypełnienie z pianki zapewni naszym bagażom komfortowe warunki przenoszenia.

Większą wersją torby jest MTX Trunk Bag EXP.

 

Torba pomieści 16,6 litra, posiada jedną kieszeń główną i 2 boczne. Podobnie jak w przypadku mniejszego modelu, mamy tu pasek do noszenia na ramieniu, odblaskowe elementy i wyściółkę z pianki EVA.

Świetnym dodatkiem jest możliwość przekształcenia kieszeni bocznych w sakwy zapinane na zamek.

 

Do takiego zastosowania potrzebne nam będą boczki do bagażnika – MTX Dual Side Frame.

 

Dostępnych jest jeszcze kilka innych toreb kompatybilnych z systemem MTX, warto dokładniej przejrzeć ofertę Topeak.

 

Czasami zdarza się, że w naszym rowerze, a dokładniej na kierownicy, zabraknie miejsca na kolejną lampkę, porządny licznik czy inne akcesoria. Topeak przychodzi z pomocą, oferując BarXtender.

Ten sprytny element możemy mocować na kierownicach o różnej średnicy dzięki gumowym podkładkom załączonym do zestawu.

 

Na koniec krótko o ciekawych pomysłach na koszyczek do wożenia bidonów. Topeak oferuje kilka koszyczków o regulowanej wielkości, mogących pomieścić standardowe bidony lub zwykłe butelki, które spora część rowerzystów wozi jako podstawowe źródło płynów.

Przykłady:

 

Modula Cage EX

Modula Cage 2, mocniejszy, z elementami z aluminium

Natomiast dla bardziej spragnionych przygotowano Modula Cage XL

Który to koszyk bez problemu pomieści butelkę 1,5 litra.

Warto w wolnej chwili przejrzeć pełną ofertę na stronie Topeak ! Większość produktów, poza dokładnym opisem, zaprezentowana została w formie filmu, dzięki czemu szybko poznamy każdą zaletę poszczególnych produktów.

Wszystkie opisane wyżej produkty, a także wiele innych innowacji od Topeak’a znajdziecie w naszym warszawskim sklepie BikeSalon.

 

Krzysiek